booksy

Dr. Pen

powrót

Dr. Pen to innowacja na rynku medycyny estetycznej. Zabieg cechuje się skutecznością, precyzją oraz wysokim komfortem dla pacjenta. Podczas zabiegu urządzeniem Dr. Pen za pomocą pulsujących igiełek wykonywane są nakłucia, które tworzą mikrourazy pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. W efekcie wytwarzana jest nowa tkanka, która wypełnia zmarszczki i niweluje blizny oraz rozstępy. Mikrourazy wykorzystane są do podania substancji aktywnych, które mają możliwość wniknąć o 90 % głębiej w warstwy skóry dodatkowo ją odżywiając i stymulując. Wszechstronność urządzenia pozwala wykonywać nakłucia na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy.

Dr. Pen pozwala :

- wygładzić zmarszczki, zredukować przebarwienia, wygładzić skórę, twarzy, szyi, dekoltu, odmłodzenie dłoni, wygładzić blizny (potrądzikowe, pooparzeniowe, pourazowe), zredukować rozstępy, odświeżyć skórę, pobudzić wzrost włosów, ograniczyć wypadanie włosów

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od problemu oraz indywidualnych predyspozycji i stanu skóry zalecamy  wykonać serię zabiegów od 2-4 w odstępie 14 dni. 

Przed zabiegiem: Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych. Przebieg zabiegu: Bezpośrednio przed zabiegiem, okolica poddana zabiegowi znieczulana jest specjalnym kremem.Zabieg trwa około 20 minut. 

Po zabiegu: Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie. Należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium). Nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna)

Przeciwskazania: ciąża, karmienie piersią, infekcja w leczonym obszarze, opryszczka