booksy

Trychologia medyczna

powrót

Trychologia jest to dział nauk medycznych zajmuje się analizą, diagnozą i sposobem leczenia skóry owłosionej i włosów.

Obejmuje anatomię, fizjologię ale również stany patologiczne skóry głowy i włosów. Zajmuje się schorzeniami takimi jak : łysienie, łojotok, łupież tłusty i suchy, ciemieniucha, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry w obrębie głowy, skóra nadmiernie przesuszona i/lub zniszczona środkami chemicznymi. Na celu ma przede wszystkim poprawę stanu skóry głowy oraz poprawę jakości włosów. Osiąga się to poprzez dokładną analizę problemu, trafną diagnozę podpartą badaniami specjalistycznymi oraz odpowiednio ukierunkowane zabiegi kosmetyczno-lecznicze.

Leczenie rozpoczyna się od dokładnego poznania problemów danego pacjenta i zbadaniu jego skóry głowy za pomocą mikro-kamery. Badanie pozwala na ocenę kondycji włosów, stanu skóry głowy i korzeni włosów. Skóra głowy pobudzana jest drogą masażu oraz preparatami z olejkami i esencjami pochodzenia naturalnego o wysokiej zawartości minerałów, białek, witamin. Dobrane zostają odpowiednie zestawy preparatów, co umożliwia dostarczenie substancji odżywczych do korzeni włosów i oczyszczenie skóry głowy.

ZABIEGI:

Prądy D`Arsonvala – Derma Wand - poprawiają kondycję skóry głowy oraz włosów, zamyka łuski włosowe, pobudza porost włosów, to znakomita terapia przeciwłojotokowa.W skutek działania ozonu pory skóry zostają zamknięte, dzięki czemu zmniejsza się produkcja łoju i włosy nie przetłuszczają się tak często jak przed terapią. Prąd o niskich częstotliwościach pobudza porost włosów, zaś ozon ma działanie przeciwbakteryjne. Ozon oczyszcza skórę głowy oraz zamyka łuski włosów.

Elektroterapia - Grzebień Triada - Elektrostymulacja cebulek włosowych, powstrzymuje wypadania włosów. Przekazane bodźce stymulacyjne, za pomocą grzebienia, na powierzchni owłosionej skóry głowy wpływają na ukrwienie komórek, w konsekwencji czego, zostaje ułatwione dostarczenie ważnych składników odżywczych i poprawione zostaje ukrwienie skóry głowy oraz komórek. Dzięki regularnemu stosowaniu elektrostymulatora, doprowadzamy do prawidłowego wzrostu włosów oraz wzmacniamy cebulki włosów. Włosy odzyskują również naturalny połysk.

Mezoterapia - wskazana jest w przypadku wypadania włosów na skutek: łysienia androgenowego, plackowatego, w wyniku stosowania źle zbilansowanej diety (niewłaściwe kuracje odchudzające), zaburzeń mikrokrążenia w skórze głowy, zmian hormonalnych. Jest metodą zaradczą w przypadku włosów słabych i wymagających silnego odżywienia, a także w przypadku sezonowego przerzedzania się włosów. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę. Dobór stosowanego preparatu zależy od rodzaju problemu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również podanie własnego osocza bogatopłytkowego.

LECZYMY:

  • Wypadanie włosów
  • Wszystkie rodzaje łysienia
  • Łojotokowe zapalenie skóry
  • Łupież suchy
  • Łupież tłusty
  • Łuszczca skóry głowy
  • Rewitalizacja /spa dla włosów

CENNIK