booksy

Kwas hialuronowy - modelowanie ust

powrót

Opis zabiegu

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Począwszy od 4 dekady życia  i w późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Efektem stosowanego zabiegu są:

  • usta  lepiej nawilżone,
  • nasycona naturalna barwa  i młodzieńcza jędrność,
  • powiększenie objętości, które w konsekwencji powoduje niwelowanie małych i większych zmarszczek dookoła ust dając ogólny efekt odmłodzenia.

Czy zabieg jest bolesny?

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Po zabiegu kwas hialuronowy jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.

Schemat terapii

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.

Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią,
  • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka),
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia,
  • po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Mogą także wystąpić niewielkie krwiaki. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Wskazania

  • zwiększenie objętości wargi czerwonej,
  • modelowanie konturu ust,
  • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust

CENNIK