booksy

Mezoterapia igłowa dutasterydem

powrót

jest procedurą stosowaną w terapii łysienia androgenowego przez bezpośrednie podawanie dutasterydu do okolic mieszków włosowych poprzez wstrzyknięcia śródskórne. Dzięki wykorzystaniu tej metody, lek ten może działać bezpośrednio na miejsce docelowe, minimalizując jego absorpcję do krwiobiegu i unikając potencjalnych skutków ubocznych. Jest to szczególnie korzystne dla pacjentów, którzy nie tolerują leczenia doustnym finasterydem lub dutasterydem. Łysienie androgenowe, będące powszechną przyczyną utraty włosów u mężczyzn i kobiet, może być skutecznie leczone inhibitorami 5α-reduktazy, takimi jak dutasteryd.

Ten lek działa silniej niż finasteryd, ponieważ blokuje oba izoenzymy typu I i typu II 5α-reduktazy, które są obecne w mieszkach włosowych, co prowadzi do zmniejszenia poziomu dihydrotestosteronu w skórze głowy. Cykl mezoterapii jest dostosowywany do potrzeb konkretnego pacjenta, ale zwykle najlepsze efekty uzyskuje się po serii co najmniej trzech zabiegów. Przed każdym zabiegiem pacjent przechodzi konsultację, podczas której zostaje oceniony i odpowiednio kwalifikowany.

Efekty mezoterapii skóry głowy zwykle stają się widoczne po około 3-6 miesiącach od rozpoczęcia terapii, jednakże wymaga to cierpliwości ze strony pacjenta.