Kwas pirogronowy

powrót

Nowym rewolucyjnym odkryciem jest  kwas pirogronowy – (używany do tej pory wyłącznie przez lekarzy), który znalazł już zastosowanie w kosmetologii. Dzięki szybkiej penetracji do skóry właściwej pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych, zbliżonych do tych, jakie dają agresywne peelingi chemiczne.

Co to jest kwas pirogronowy?

Kwas pirogronowy jest to alfa-ketonokwasem AKA, występujący naturalnie w jabłkach, sfermentowanych owocach  oraz w naszym organizmie. Bierze udział w ważnych procesach życiowych.  Posiada silne właściwości keratolityczne- złuszcza naskórek, dermoplastyczne- stymuluje produkcje kolagenu i elastyny, sebostatyczne- zmniejsza błyszczenie się skóry  oraz antymikrobowe- działa na bakterie odpowiedzialne między innymi za trądzik.

Jak działa kwas pirogronowy?

Dzięki szybkiej penetracji skóry właściwej pozwala na uzyskanie w wyjątkowo krótkim czasie doskonałych efektów estetycznych zbliżonych do tych, jakie otrzymujemy po agresywnych peelingach lekarskich. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są wyjątkowo bezpieczne.

Chrakterystyczną cechą kwasu pirogronowego jest działanie  na poziomie mieszka włosowo-łojowego, dlatego szczególnie wykorzystywany jest w leczeniu skór trądzikowych.

Reguluje wydzielanie sebum przez co zmniejsza przetłuszczanie się cery łojotokowej i trądzikowej, działa bakteriostatycznie i przeciwzaskórnikowo. Na poziomie skóry właściwej wpływa na powstawanie kolagenu.

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości kwas pirogronowy, jako jeden z niewielu produktów stosowanych w kosmetologii, może być użyty w przypadku skór ze zmianami ropnymi oraz siecią rozszerzonych naczyń w trądziku różowatym- w obu sytuacjach przynosząc spektakularne efekty.